PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102208}
7,1 26 660
ocen
7,1 10 1 26660
6,3 3
oceny krytyków
Biała sukienka
powrót do forum filmu Biała sukienka

jestem pozytywnie zdziwiona ! Tylko jedno przekleństwo i to miękkie :-) poza tym wspaniała gra Czarnoty , niespodziewana perełka ! I ten swojski , dawny klimat Polski przaśnej i bezpiecznej , Bogiem silnej .

malinowa123

Pięknie powiedziane.

malinowa123

Skoro świetny czemu tylko 7?:) Dla mnie to najlepszy film z serii Święta polskie oraz najlepszy polski film telewizyjny. Gra aktorska to mistrzostwo świata. Do tego bardzo prosta, a jednocześnie bardzo głęboko wrośnięta w nas historia. Historia mówiąca o tym skąd się wywodzimy, kim jesteśmy;). Po prostu znakomity polski film:) w najpozytywniejszym tego słowa znaczeniu;).

ocenił(a) film na 7
TomasT

trochę za bajkowość niektórych ujęć i kadrów niestety ...

malinowa123

Dla mnie cały ten film jest nieco baśniowy a jednocześnie bardzo realistyczny- dlatego go lubię;). Ale rozumiem, że dla niektóych może być to wada. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
malinowa123

To chyba ktoś tutaj liczyć nie umie, ja naliczyłem trzy/cztery przekleństwa (K^%$a,P&^%$#y,S&^%$#n ) czy jakoś tak to leciało :D O P&^%$m kocie :D.

malinowa123

To jeden z moich ulubionych polskich filmów. Elementy zarówno komedii, jak i realizmu, bardzo miło przedstawiona "zaściankowa" Polska, i są też głębsze przesłania. Dlatego bardzo go cenię i lubię oglądać, nawet jeśli to dziesiąta powtórka.

slawekm48

Co jeszcze polecacie z serii Święta Polskie?
"Biała sukienka" to pozycja obowiązkowa w Boże Ciało rok w rok

Mamy 13 pozycji z tej serii (2000-2006)
W latach 2015-2017 premiery 7 kolejnych filmów

Polecam film z 2014 r. "Serce Serduszko"

ocenił(a) film na 8
malinowa123

jak to dawny klimat Polski ?!...to jest nieprzemijający klimat,Polak jest niezmienny po wsze czasy i basta...i Maryja za wsze dziwica-Jament.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones