PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562954}

Sęp

6,7 73 832
oceny
6,7 10 1 73832
3,8 12
ocen krytyków
Sęp
powrót do forum filmu Sęp

pogrzeb

ocenił(a) film na 7

końcówka filmu przedstawia pogrzeb robaczewskiego (małaszyński)
co więc z Sępem? upozorował samobójstwo i uciekł na drugi koniec świata?
dołączył do reszty? jeśli tak to kto został w takim razie dawcą serca? jeśli nie on, to po co ta cała zabawa z genetycznym bliźniakiem? dla zmyłki?

triss_5

Moim zdaniem dawcą został "psiarz", a Sęp pozorując śmierć wybrał życie z dala od "kumpli".

ocenił(a) film na 9
vanilla_sky85

Według mnie "psiarz" był tylko kolejnym, jednym z wielu dawców; film wyraźnie sugeruje, że tylko Sęp mógł być dawcą dla tego małego (genetyczny bliźniak).

ocenił(a) film na 9
triss_5

Moim zdaniem Sęp popełnił samobójstwo i został dawcą serca dla chłopca, skoro tyle razy było wspomniane o "genetycznym bliźniaku". "Dołączył do reszty" - na pewno nie; na końcu nałożony głos Żebrowskiego informuje, że tytułowy bohater "czuje się tak, jakby już nikt przez niego miał nie zginąć". Poza tym takie ważne fabularnie zdarzenie jak dołączenie Sępa do ekipy byłoby zwyczajnie pokazane w filmie, chociażby za pomocą kilkusekundowej scenki.

ocenił(a) film na 8
triss_5

Jak dla mnie jest oczywiste, że Sęp się zabił, żeby uratować chłopca. Przecież na tablicy napisał, gdzie mają szukać zgody na pobranie organów. I po to tuż przed samobójstwem zadzwonił do pogotowia - żeby znaleźli go szybko i żeby można było pobrać jego organy. Co nie oznacza, że mi się to podoba. Zakończenie jest ciekawe i mocne, ale trudno się z nim zgodzić. Chociaż... przy takim charakterze, jaki miał Wolin...

ocenił(a) film na 9
KrecikJ23

On po prostu w ten sposób uciekł od tej Nataszy. Od momentu zapoznania babsko mu się narzucało i miał dość. Bał się otworzyć lodówkę przez nią. W pracy była, w szpitalu była, po pracy w domu też była i zwyczajnie miał jej dość..

triss_5

Końcówka filmu przedstawia pogrzeb Sępa. Generał mówi, że Natasza nie wierzy w samobójstwo w jego samobójstwo, wspomina o żółtych kopertach na to Brożek odpowiada, że sprawdzają różne warianty i mówi, że może miało to coś wspólnego ze śmiercią Robaczewskiego...
Sęp odebrał sobie życie i został dawcą. Nad czym się tu rozwodzić?

PanKracjusz

Końcówka to pogrzeb Robaczewskiego. Reszta się niestety zgadza.
Ja się tylko zastanawiam czy serce dorosłego mężczyzny nie było a duże dla dziecka?

Sirielle

Też zastanawiałem się nad rozmiarem serca bo wydaje mi się, że nie pasowałoby.
W ogóle ta historia z genetycznym bliźniakiem jest mocno naciągana, ale czego spodziewać się po polskim filmie.

Sirielle

Oczywiście, że serce pobrane od dorosłego osobnika nie pasuje dla dziecka.

ocenił(a) film na 3
triss_5

O ile dla mnie bezpośrednio po obejrzeniu filmu było oczywiste, że sęp się zabił, o tyle nie potrafię zrozumieć DLACZEGO.... przez cały czas trwania filmu nic nie wskazuje na to, aby miał ku temu skłonności (choć pierwsze wspomnienie o genetycznym bliźniaku automatycznie otworzyło mi tą opcję w głowie) to dopiero po tym jak poznał prawdę o istnieniu organizacji stwierdził, że de facto dołączy do grona dawców - zamiast ratować kolejnych i korzystać ze swych umiejętności, sorki ale dla mnie personalnie to kompletny debilizm... nie wiem czy nie bardziej skłonny byłbym uwierzyć w to, że uciekał od całej ekipy i został dawcą "przy okazji" lub snajper na zlecenie zdjął go podczas spaceru...

ocenił(a) film na 7
slitek1

A może odpowiedź leży gdzie indziej .Doktorek zadał mu pytanie, że gdyby od niego zależało kto ma żyć,seryjny zabójca czy Miłosz ,to kogo by wybrał. Doktorek zapodał dwie opcje,lecz nasz policjant który przeczytał wiele książek,wybrał dodatkowe rozwiazanie czyli "bramkę nr 3"- śmiertelna szpryca, i jak to mówią zły wilk cały i chora owieczka uleczona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones