PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35584}

Kompania braci

Band of Brothers
8,7 137 039
ocen
8,7 10 1 137039
8,4 14
ocen krytyków
Kompania braci
powrót do forum serialu Kompania braci

Przecież jak ktoś się uczył Anglika w szkole to wie, że batonik to "chocolate bar". A może to jakiś dziwny wojskowy slang?

ocenił(a) serial na 10
Hagan

http://en.wikipedia.org/wiki/Hershey_bar
Ulubione batoniki amerykańskich żołnierzy :) odgrywają też epizod w filmie "Imperium słońca" Polecam

Orlito

MNIAM... poszukam, czy można kupić w Polsce te czekoladki. A tak w ogóle to ta firma Hershey musi być niemal czekoladowym monopolistą w USA, bo w Polsce nie mówimy np. "mam ochotę na Wedla czy Goplanę" tylko po prostu czekoladę. W Ameryce nazwa firmy stała się najwyraźniej synonimem przysmaku.

ocenił(a) serial na 9
Hagan

no można powiedzieć, że jest "czekoladowym monopolistą", mały jest wybór czekolad w stanach moim zdaniem, ale Hershey znajdziesz wszędzie.

Hagan

W Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora Hershey's, ale ich czekolady można kupić m.in. na Allegro i w sklepikach typu "kuchnie świata" lub bazarowych stoiskach z zagranicznymi słodyczami (jest takie m.in. w Warszawie na targowisku przy Hali Banacha).
Jeśli chodzi o najpopularniejsze wyroby, to są to małe (wielkości batonika) i duże tabliczki czekolady, zwykłe lub migdałowe. "Zwykłe" mają dość nietypowy, ale udany smak. Jeśli chodzi o migdałowe to... cóż, kiedyś bardzo je lubiłem, aż do momentu kiedy ktoś zasugerował mi, że "dają rzygowinami" ;), i od tamtego momentu sam to czuję i nie daję radę zjeść choćby małego batonika :D.

OneLazyBastard

no dzięki, to ja też już pojadłam XD haha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones